اداری - آموزشی

اداری - آموزشی

نکاتی در خصوص بستن سال تحصیلی

  1- اطمینان از ورود تمامی نمرات مطابق با لیست دستی دبیر

 2-  پس از ثبت کلیه سوابق لیست دستی و لیست کامپیوتری را به دقت کنترل و در صورت نیاز اصلاحات را انجام دهید.) لیست کامپیوتری دبیر باید به رویت دبیرمحترم رسانیده و دبیر محترم پس از اطمینان از صحت ثبت لیست دستی با لیست کامپیوتری با قید تاریخ، امضا نماید.

  3-  گروه درس را چک نمایید تا درست ثبت شده باشد

 4-  موقع ثبت نمرات دروس مهارتی  در شاخه کاردانش  دقت نمایید که اگر دانش آموز حد نصاب قبولی را کسب نموده باشد نمره ثبت و مدل گروه را به عادی تغییر دهید در حالت جاری و جاری ردی هیچ نمره ای در سیستم ثبت نمی گردد.

5 -  اگر دانش آموزی غیبت  موجه داشت نمره 97 ثبت نمایید، چنانچه دانش آموز غیبت غیر موجه داشت  98 در سیستم دانا ثبت می کنیم.( تذکر مهم ثبت غیبت موجه با کد 97 در دروس داخلی ( غیرنهایی ) موقتی است و پس از انجام آزمون غایبین موجه باید نمره مکتسبه به جای 97 در سیستم دانش آموزی ثبت شود و یا در صورت عدم شرکت دانش آموز کد 98 ( غایب غیرموجه ) جایگزین شود به استثناء موارد وقفه تحصیلی )

 6-  کنترل نمایید در سیستم دانش آموز دو کده یا بدون سابقه نداشته باشید) از منوی گزارشات کنترلی / دانش آموزان دوکده / دانش آموزان بدون سابقه(

 7- مشخصات سجلی دانش آموزان در سامانه سناد و سیستم دانا درست باشد.

 نکات مهم :


نکته 1 : بعد از بستن سال و دوره مورد نظر آموزشگاه هیچ گونه تغییری را نمی تواند در سیستم دانا اعمال نماید) مثلاً اصلاح انتخاب واحد ویا اصلاح نمره را نمی توان انجام داد (، مگر با طی مراحل قانونی و معرفی متخلف به هیات بدوی و صدور رای کمیسیون خاص و معین )

 

نکته 2 : قبل از بستن سال و دوره مورد نظر از دادن کد انتقال یا سی دی انتقال و دریافت سوابق انتقالی در سیستم دانش آموزی خودداری نمایید(توضیح: سوابق سال و دوره بازمنتقل نمی شود و سوابق به اشتباه در سیستم ثبت می گردد که برای رفع آن نیاز به مجوز منطقه می باشد)

 

 نکته 3 : در سیستم دانای متوسطه برای دانش آموزان فارغ التحصیل که می خواهند در پیش دانشگاهی ادامه تحصیل دهند ، انتقال با استفاده از گزینه انتقال دانش آموز فارغ التحصیل صورت پذیرد و برای دانش آموزان غیر فارغ التحصیل متوسطه و پیش دانشگاهی از قسمت انتقال دانش آموز به آموزشگاه دیگر ، و از طریق اینترنت  انتقال صورت پذیرد. (فایل انتقال دانش آموز فارغ التحصیل به پیش دانشگاهی به نام DanaToPishStudentData می باشد. و حتما قبل از دریافت سوابق دانش آموزان انتقالی از وضعیت فعلی سیستم ، نسخه پشتیبان تهیه فرمایید. )

 

نکته 4 : پس از اتمام کل عملیات اجرایی مربوط به یک دوره تحصیلی از قبیل ( صدور لیست و کارنامه فارغ التحصیلان ، تهیه و تنظیم کلیه کارنامه های تحصیلی ، تهیه و تنظیم کلیه لیست ریزنمرات دبیر و ... ) نسبت به بستن دوره مذکور اقدام نموده و قبل از بستن دوره از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه فرمایید.

 

نکته 5 : پس از اتمام کل عملیات اجرایی مربوط به یک دوره تحصیلی از قبیل ( صدور لیست و کارنامه فارغ التحصیلان ، تهیه و تنظیم کلیه کارنامه های تحصیلی ، تهیه و تنظیم کلیه لیست ریزنمرات دبیر و ... ) نسبت به بستن دوره مذکور اقدام نموده و قبل از بستن دوره از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه فرمایید.


نکته 6: در حال حاضر به غیر از دوره های ضمن سال 95-94 در مدارس روزانه و نیمسال اول 95-94 در مدارس بزرگسال ، نباید دوره ی دیگری در سیستم باز باشد .

۹۴/۰۷/۱۸

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.